Parapety wewnętrzne

Komorowe PCV

Wewnętrzny parapet komorowy charakteryzuje się dużą trwałością (utwardzone pcv), odpornością na wilgoć, promieniowanie UV i wahania temperatur;parapety te są niepalne, proste w obróbce, nie wymagają szlifowania ani lakierowania .

Parapety wewnętrzne komorowe są dekoracyjne i dobrze wyprofilowane. Pasują do każdego typu okien, a w szczególności okien PVC. Parapety są okleinowane gładką folią , która pozwala na łatwe utrzymywanie ich w czystości.

Parapet wewnętrzny PCV (komorowy) dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej:

Dostępne szerokości w [cm]:15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 55

Dostępne kolory

Renowacyjne

Wewnętrzny Parapet Renowacyjny wykonany jest z wysokoudarowego polichlorku winylu, laminowany okleinami i laminatem CPL, zabezpieczony do transportu i montażu folią ochronną . Najczęściej stosowany jest w starym budownictwie do montażu na starych parapetach betonowych , lastrikowych oraz drewnianych. Przycinamy parapety na dowolną długość, posiadamy również zakończenia do wszystkich kolorów naszych parapetów.

Dostępne szerokości w [cm]:
38 - stosowany do starych parapetów o grubości max 5 cm.
35, 40, 48, 53 - stosowany starych do parapetów o grubości max 6 cm.

Dostępne kolory

Aglomarmur

Aglomarmur jest produktem złożonym z wyselekcjonowanych kawałków marmuru pozyskiwanych z naturalnych złóż kamienia połączonych specjalnymi żywicami syntetycznymi. Posiadają rewelacyjne właściwości. Ich główne cechy to: jednorodna struktura, naturalny wygląd podobny do marmuru, wysoka wytrzymałość na ścieranie, uderzenia i wyginanie.

Długość maksymalna parapetów: 300 cm.

Szerokość maksymalna: 120 cm.

Grubości: 2, 3 cm.

Dostępne kolory

Granitowe

Granit to lita, kwaśna skała magmowa – głębinowa, średnio- lub grubokrystaliczna. Ze względu na bogatą i piękną kolorystykę możesz stosować go w budownictwie jako kamień budowlany i dekoracyjny. Kamień ten jest niezwykle odporny na działanie warunków atmosferycznych.

Według definicji zaproponowanej przez podkomisję Międzynarodowej Unii Nauk Geologicznych (IUGS) granit jest skałą zawierającą 80 -100% objętościowych kwarcu, skaleni alkalicznych i plagioklazu w proporcjach przedstawionych na diagramie klasyfikacyjnym oraz 0 – 20% objętościowych minerałów akcesorycznych. Wśród minerałów głównych zawartość kwarcu powinna stanowić 20 – 60% objętościowych skały, a udział skaleni alkalicznych powinien wynosić 65 -90% objętościowych całkowitej zawartości skaleni w skale.

Dzięki bogactwu struktury i szerokiej kolorystyce wspaniale komponuje się we wnętrzach domów jak i w miejscach użyteczności publicznej. Szczególnie polecany na blaty kuchenne, posadzki, stoły i elementy zewnętrzne takie jak schody, portale itp.

Kostka granitowa doskonale sprawdza się jako materiał do budowy chodników, promenad, przydomowych podjazdów oraz alej.

Dostępne kolory

Marmurowe

Marmur dzięki bogactwu struktury i szerokiej kolorystyce wspaniale komponuje się we wnętrzach domów jak i w miejscach użyteczności publicznej. Szczególnie polecany na parapety, blaty kuchenne, posadzki, stoły i elementy wewnętrzne dekoracyjne takie jak portale kominkowe itp.

Dostępne kolory